Jakie są dalsze zalecenia przy takim opisie mr?

Dzień dobry. Odebrałam po miesiącu opis MR, (opuchlizna kolana zniknęła, ból pozostał przy prostowaniu nogi ,np wciskając sprzęgło- poza tym do wytrzymania): "Więzadła krzyżowe, poboczne, więzadło właściwe rzepki oraz rozcięgno m.czworogłowego uda o zachowanej ciągłości. Objaw PCL ujemny. Więzadło krzyżowe przednie o podwyższonym w obrazach T2 zależnych sygnale -częściowe uszkodzenie/ zmiany degeneracyjne. Łąkotki bez widocznych szczelin pęknięcia. W zakresie chrząstki rzepki od strony przyśrodkowej szczelina pęknięcia obejmująca powyżej 50% jej grubości- uszkodzenie III stopnia. W stawie udowo- piszczelowym chrząstki stawowe zachowane, o gładkich rysach. Ciało tłuszczowe Hoffy jednorodne. Wzmożona ilość płynu w zachyłkach bocznych stawu kolanowego głównie od strony przyśrodkowej- tu szerokość warstwy do 9 mm. Części kostne stawu kolanowego bez obrzęku szpiku. Dół podkolanowy bez patologicznych przestrzeni płynowych." Bardzo proszę o pomoc co dalej robić (moja rodzinna leczyła mnie maściami przez miesiące, mówiąc, ze to od klimatyzacj. Ortopeda z łaską dał skierowanie na MR -bo wg niego nic mi nie było skoro doszłam do przychodni.) Chodziłam z tym kolanem od kwietnia, teraz od grudnia jestem na zwolnieniu od rodzinnej i nei wiem co dalej? Są swieta , do ortopedy nie ma szans się dostać...7 I muszę i chcę wrócić do pracy. Bardzo proszę napiszcie, czy jesli ból się zmniejszyl- to rzeczywiscie tak jak powiedział ortopeda - samo przejdzie, czy konieczne jest jakieś leczenie i jesli tak to jakie są alternatywy?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Na pewno ma Pani uszkodzoną żepkę. Należy wynik tego badania skonsultować z ortopeda który zadecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam.