Jestem w ciąży. Czy powinnam się denerwować bólem jajników?

Dzien dobry. Jestem w 18 tc i od 2 dni odczuwam ból jajnika, raz z prawej strony, a raz z lewej strony. Nie jest to bardzo nasilający się ból, ale trochę się denerwuję czy to normalne. Wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tyg. - to za dużo niepewności. Czym może być spowodowany ból? Dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jest Pani w okresie ciąży, kiedy płód zaczyna swój intensywny wzrost, a macica musi się do tego dopasować i w szybkim tempie zwiększać swoją objętość. Ból - który Pani odczuwa jako ból jajników - jest najprawdopodobniej bólem spowodowanym pociąganiem więzadeł, na których zawieszona jest macica.

Jeżeli ból ten jest zmienny, zależny od pozycji ciała oraz mija w momencie położenia się na stronie, po której boli, to źródłem bólu jest pociąganie więzadeł.

Pozdrawiam serdecznie!