Kiedy mogę zacząć współżyć od zabiegu łyżeczkowania?

Witam. Dwa tygodnie temu miałam zabieg łyżeczkowania. A tydzień temu przestałam krwawić. Kiedy mogę współżyć? Ile czasu musi minąć od tego zabiegu?

Redakcja abcZdrowie

Witam, po zabiegu łyżeczkowania jamy macicy należy wstrzymać się od stosunków seksualnych przez kilka tygodni – przede wszystkim muszą najpierw ustąpić dolegliwości bólowe oraz krwawienie, plamienie i upławy. Nie ma jednak sztywno wyznaczonych ram czasowych, dużo zależy od organizmu pacjentki. Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności oraz, co oczywiste, higieny. Odsyłam do sugestii naszych ekspertów, myślę że będą przydatne: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zabieg-lyzeczkowania-a-wspolzycie-ile-trzeba-czekac oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-po-lyzeczkowaniu-mozna-uprawiac-seks. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.