Kolka jelitowa i dieta

Miałam 1-szy raz w zyciu wczoraj w nocy i dzisiaj pół dnia kolke jelitową.Polknelam No-Spa ale to i tak bol trwal pol dnia.Postanowilam sprobowac jakiejs diety jedzeniowej.Czy alkohol (w malych ilosciach) mozna sie napic?Bo po tym od razu chce mi sie kupke-a jak mam te kolke to jeszcze z kałem nie byłam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Alkohol jak najbardziej może nasilać kolkę jelitową. Zdecydowanie nie jest zatem wskazane jego spożywanie.