Konieczność jedzenia przed porannym bieganiem

Jeśli chcę biegać bardzo wcześnie, to jest jakoś po godzinie 6, to czy powinnam przed bieganiem coś zjeść? Jeśli tak, to co proponujecie?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Zaleca się lekki posiłek przed planowanym treningiem, przed rozgrzewką czy "poranną zaprawą" nie jest konieczny. Przed wysiłkiem warto włączyć węglowodany np. banan i mleko czekoladowe - dużo zależy od tego jak długi i intensywny trening Pani planuje.
Pozdrawiam

Aby nadmiernie nie obciążać żołądka, a uzupełnić zapas glikogenu można zjeść np, banana, mała kanapkę z dżemem lub miodem.Tak naprawdę każdy biegacz sam po czasie wypracowuje sobie co może zjeść aby mieć siłę, ale nie czuć się źle. I ile czasu musi odczekać po tej przekąsce.