Konsekwencje nieprzestrzegania diety po usunięciu pęcherzyka żółciowego

witam . 29 września miałam usunięty woreczek żółciowy . Mam też otłuszczoną wątrobe .Mam pytanie jakie sa konsekwencje nieprzestrzegania diety po zabiegu .Nie zawsze stosowałam sie do zaleceń

Dzień dobry,

Nieprzestrzeganie diety tuż po ekstrakcji pęcherzyka żółciowego może powodować dolegliwości - bóle brzucha, wzdęcia, gazy, biegunki.
Piszę Pani również o istniejącym odtłuszczeniu wątroby, która również wymaga stosowania diety niskotłuszczowej oraz unikania alkoholu.
Jeżeli w tym momencie nie będzie Pani stosowała diety, za chwilę może rozwinąć się marskość wątroby oraz jej niewydolność.

Prawdopodobnie musi Pani także schudnąć.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek