Konsekwencje pominięcia ostatniej tabletki antykoncepcyjnej

witam,chcialabym sie dowiedziec jakie moga byc konsekwencje gdyz nie moge przyjac ostatniej tabletki leku antykoncepcyjnego Kontracept poniewaz przez pomylke zazylam ja wczesniej o tydzien .niestety n posiadam zapasowego opakowania. czy ochrona jest nadal zachowana i po 7dniach na nowo moge zaczac przyjmowanie tabletek

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie można wykluczyć przejściowej spadku zabezpieczenia antykoncepcyjnego. Dlatego wskazane jest stosowanie dodatkowej formy antykoncepcji przez kolejne 3-5 dni.