Krew w stolcu po zakażeniu gronkowcem

Rok temu mąż przeszedł infekcję gronkowcem - zapisano mu antybiotyk bez osłony. pokazała się krew w stolcu, potem biegunki.Wykonano kolonoskopię, która wykazała silne zapalenie na 40cm w okrężnicy i esicy, nie stwierdzono przyczyny.Na następnej stwierdzono WZJG, lekarz przepisał za mala dawke Asamax.Teraz jest lepiej po innym lekarzu i sterydach,ale krew wystepuje nadal.Czy lekarz mogl zle zdiagnozowac chorobe i czy zakazenie moglo wystapic przez ClostridiumDifficile?Nie bylo badan pod tym katem

Przyczyny WZJG są inne. W przypadku stanów zapalnych i zmian ( polipy, guzy) jelita grubego pobierane są wycinki i na ich podstawie jest stawiane rozpoznanie. Krew w stolcu może się utrzymywać przez jakiś czas, gdyby trwało to dość długo proponuję wizytę u lekarza specjalisty celem zwiększenia dawki leków.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg