Lęk dziecka przed pływaniem i wodą

Witam, mój kuzyn ma 5 lat. Obecnie jest w zerówce. W poprzednim roku szkolnym chodził do przedszkola. Jest bardzo nieśmiały. Gdy był mały-miał od 2 roku nie lubił gdy do domu przychodziło duzo osób. teraz w przedszkolu gdy są zabawy np wejście na zjeżdżalnie to wszystkich przepuszcza w kolejce i czeka na koniec. Bardzo lubi basen, więc zapisali go rodzice na zajęcia z instruktorem, nie bardzo chce wykonywac polecenia instruktora i płaczę. Co mamy zrobić? Czy moze to być jakaś choroba?

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Widać chłopiec nakeży do dzieci nieśmiałych i lękliwych. Tu raczej rola instruktora by zachęcił i robił to stopniowo małymi krokami. Może na początku warto by rodzic dla otuchy też uczestniczył w zajęciach.