Dawkowanie witaminy C dla kobiety

Witam serdecznie, chciałabym zapytać o dawkowanie witaminy C dla kobiety. Jaka jest maxymalna dzienna dawka witaminy C dla kobiety-29lat,72kg wagi.Walcze z przeziebieniem,lekarz zalecił suplementację wit.C.Mam dobrą-drogą z wyciągu z dzikiej róży-1kapsuła zawiera 1230mg wit.C.Słyszałam że witamina C rozrzedza krew i nie wiem jakie dzienne dawkowanie witaminy C bedzie bezpieczne. Mam gęstą krew,aż się pieni przy pobieraniu-hemeglobina 14,8. Prosze o poradę jakie dawkowanie witaminy C dla kobiety będzie bezpieczne? Czy witaminę C w ogóle można przedawkować czy nie jest to możliwe? Słyszałam, że podobno każdą witaminę można przedawkować, więc w tym przypadku zapewne jest podobnie. Jakie powinno być zalecane suplementowanie? Ile witaminy C przyjmować? Będę wdzięczna za odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam serdecznie.

Witam.
Optymalnie podaje się 1000 mg na dobę. Może być więcej, bo nadmiar jest wydalany przez nerki, więc przy zdrowych nerkach nic się nie stanie. Dawka 1230 mg nie zaszkodzi. Pozdrawiam i życzę zdrowia