Mała krostka na penisie a plamka Fordyce'a i HPV

Witam, na trzonie penisa zauważyłem małą (1 mm) krostkę/wypukłość. Utrzymuje się już jakiś czas. Jest barwy cielistej, po dotykaniu lub naciąganiu skóry w tym miejscu robi się czerwonawa (jak malutki pryszcz). 1. Czy może być to nieco grubsza plamka Fordyce'a (mam liczne) 2. Czy może to być objaw HPV i czy mogę tym zarazić partnerkę. Z góry dziękuję za pomoc.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdeczni. Najprawdopodobniej zgłaszana e objawy są wynikiem obecności zaczopowanego gruczołu łojowego znajdującego się w skórze prącia. Oczywiście może być to także większa plamka Fordyce'a. Jeżeli byłby to wynik HPV do zakażenia najczęściej dochodzi w trakcie penetracji narządów płciowych w czasie stosunku pochwowego. Może być to także wynik opryszczki narządów płciowcyh. Jeżeli ma Pan obawy proszę udać się do ginekologa.