Mało płynu owodniowego w 40. tygodniu ciąży

Witam jestem w 40 tygodniu i 4 dniu, na usg wyszło, że mam malo plynu owodniowego, czy to nie bezpieczne dla dziecka? Prosze o odpowiedz

Lek. Katarzyna Szymczak

Mała ilość płynu owodniowego może być szkodliwa dla dziecka, jednak jeśli lekarz wykonujący Pani USG uznałby, że jest to niebezpieczne dla dziecka z uwagi na fakt, że ciąża jest donoszona, z pewnością zakończyłby już ciążę wywołując poród lub przez cięcie cesarskie.
Pozdrawiam

Milena Lubowicz

Nie podaje Pani dokładnie jaki jest indeks płynu, więc trudno ocenić na ile to poważna sytuacja. Na pewno należy pozostawać pod opieką ginekologa, żeby kontrolować stan dziecka, a poród już jest bardzo blisko.
Pozdrawiam