Mam 40 lat , chcę zajść w ciążę

Witam... mam 40 lat ... chciałabym zajść w ciążę ....niestety okres stał się nieregularny .... skąpy ... sądzę, że to przedwczesnne objawy menopauzy... mam już 1 dziecko... Jakie leki powinnam brać żeby móc jeszcze zajść w ciążę?? Czy już hormonalne? Czy może jakieś inne?? Pozdrawiam

40 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Myślę, że powinna się Pani udać do lekarza ginekologa, który oprócz badania narządu rodnego może zlecić badania poziomów hormonów płciowych, w celu ustalenia, czy nieregularności rzeczywiście związane są ze zmianami związanymi z menopauzą. Trudno mi ocenić szansę na poczęcie przez Panią dziecka, ale nieregularne cykle płciowe nie nastawiają optymistycznie.

Niestety medycyna nie zawsze jest w stanie zapewnić rozwiązanie wszelkich problemów zdrowotnych. Wiek powyżej 40 lat nie jest też optymalną porą na rodzenie dzieci. Szansa na wszelkie powikłania związane z ciążą czy wady genetyczne dziecka jest wyraźnie wyższa niż w wieku 20-30 lat. Samo zajście w ciążę również jest dużo trudniejsze z wielu przyczyn.

Jeżeli jednak jest Pani w dobrej kondycji fizycznej, nie zmaga się z otyłością, nie ma podwyższonego ciśnienia czy poziomu cukru, to myślę, że może Pani podjąć próbę ponownego zostania mamą.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!