Mam PCO - jaki rodzaj antykoncepcji wybrać?

Dzien dobry, chcialabym uzyskać poradę w sprawie antykoncepcji, którą w tym samym czasie zaleciło mi 2 lekarzy. Stwierdzono u mnie PCO, niewielką ilość pęcherzyków na prawym jajniku. Moje cykle są dość nieregularne i długie (od 40 do 50 dni). Lekarz, który wykonał USG przepisał N***. 3 tygodnie później lekarz, który zbadał mnie tylko palpacyjnie, zalecił E***. Jestem w 30. dniu cyklu i mniej więcej za tydzień, 10 dni, powinnam dostać okres. Który z tych leków powinnam zastosować? Dodam, iż wcześniej stosowałam Y***, jednak miałam bardzo częste zapalenia pęcherza moczowego (mam piasek w nerkach).

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Oba preparaty są równie skuteczne. Tabletki są tańsze, ale plastry nieco mniej szkodzą wątrobie. Proponuję wybrać sobie jednego lekarz prowadzącego, który będzie znał całą historę Pani choroby, w tym powody odstawienia poprzednich preparatów i stosować się do jego/jej zaleceń.