Miesiączka czy plamienie?

Witam.
Mam 21 lat i od 4 miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne. W ciągu ostatniego miesiąca cierpiałam na dolegliwości pęcherza moczowego, jednak w związku z tym nie brałam żadnych innych leków. Miesiączka przyszła w odpowiednim terminie, ale trwała tylko 3 dni i była dość skąpa, przypominała raczej plamienie.

Chciałam jeszcze zaznaczyć, że tabletki były przyjmowane regularnie, bez żadnych opóźnień, a w ostatnim miesiącu współżyłam tylko podczas oczekiwania na krwawienie, czyli podczas 4 dni brania tzw tabletek placebo. Mimo to martwię się tak krótką i skąpą miesiączką.
Proszę o radę.

Witam!

Ponieważ od niedawna stosuje Pani antykoncepcję hormonalną, może Pani zauważyć niewielkie zmiany w organizmie. Często zdarza się, że przy braniu tabletek antykoncepcyjnych miesiączki stają się krótsze i mniej obfite. Krótkotrwałe krwawienia z odstawienia są charakterystyczne dla preparatów przyjmowanych w schemacie 24 tabletki hormonalne + 4 tabletki placebo.
Nie ma więc powodu do niepokoju - Pani miesiączki są prawidłowe.