Migreny z aurą, zawroty głowy a nerwica
Witam, mam stwierdzoną migrenę z aurą oraz nerwicę. Przez dwa lata prawie każdego dnia miałam zawroty głowy bez utraty równowagi (rezonans, badanie laryngologiczne, borelioza, zdjęcie kręgosłupa - w porządku). zawroty ustąpiły po moim powrocie do pracy, zmniejszyła się także migrena. Teraz powróciły. Czy możliwe, że przyczyną jest migrena? Czy migrena może powodować przewlekłe zawroty głowy? Bardzo proszę o odpowiedź - lekarze nie mają już do mnie cierpliwości...

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Przyczyny udaru mózgu
Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.
Migrena najprawdopodobniej ma pochodzenie genetyczne ale aktywuje się w połączeniu ze stresem, miesiączką lub niektórymi pokarmami (czerwone wino, ser, czekolada, kawa).
Uważa się, że napad migreny powstaje w wyniku skurczu i następczego rozszerzenia się naczyń mózgowych. Rozpoczyna się on zwężeniem naczyń, które wywołuje chwilowe niedokrwienie tkanki mózgowej, powstawanie objawów aury czy zawrotów głowy.
U Pani na pierwszy plan w czynnikach dodatkowych wybija się stres.
Radzę popracować nad nim z psychoterapeutą.
Pozdrawiam.
Witam,
Zachęcam Panią do podjęcia terapii indywidualnej. Objawy psychosomatyczne są bardzo uciążliwe dla pacjenta i dla otoczenia, ponieważ lekarze nie leczą czegoś co nie ma podłoża medycznego, od tego jest psychoterapia.
pozdrawiam
Należy odróżnić objawy wynikające z nerwicy i objawy wynikające z depresji, co nie zawsze jest proste.
Leczenie należy dobrać tak, by zastosować leki a najlepiej 1 lek działający zarówno w migrenie i nerwicy.