Minimalna waga dla nastolatki - ile wynosi?

Mam 19 lat. Ważę czasami 56, 57, 59, ale najczesciej 58 kg. Mam 169 cm wzrostu. Chodzę 2 razy w tygodniu na siłownię. W domu robię brzuszki. Jeszcze kilka miesięcy temu ważyłam 69 kg. Zachorowałam na bulimię. Wiem, że moja waga jest prawidlowa, jednak wciąż mi nie odpowiada i ciągle chcę ważyć mniej. Satysfakcjonujące byłoby dla mnie 53 kg. Moje pytanie brzmi: jaka waga minimalna byłaby jeszcze "zdrowa"? Chciałabym ważyć możliwie jak najmniej, ale przy tym zachować zdrowy rozsądek.
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wskaźnik BMI obliczony dla podanych przez Ciebie wartości masy ciała i wzrostu wynosi 20,3. Biorąc pod uwagę, że norma mieści się w granicach 19-24,5. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa, a ponadto znajduje się blisko dolnej granicy normy. Zdecydowanie zatem nie powinnaś się odchudzać! Ponadto pamiętaj, że ciągłe myślenie o wadze oraz odchudzaniu nie jest normą. Może powinnaś pomyśleć o wizycie w poradni pedagogiczno- psychologicznej, by zdiagnozować czy u podłoża Twojego problemu nie tkwią zaburzenia odżywiania.