Moja dziewczyna ma dziwne lęki. Jak jej pomóc?

Piszę, bo już nie wiem co robić - chodzi o moją dziewczynę. Od pewnego czasu zaczęła mieć dziwne lęki dotyczące swoich oczu - zaczęło się od tego, że pogłębiła się jej wada wzroku i od tego czasu ma napady paniki, że chce sobie wydłubać oczy. Czasami już boję się żeby nie wpadła w jakiś trans i naprawdę tego nie zrobiła…

Już nie wiem co mam robić - ona nie chce iśc do lekarza, bo się boi, że trafi do szpitala itp. Proszę o pomoc:( Zaznaczę jeszcze, że miała już takie "ataki" kilka razy, ale po kilku dniach zawsze przechodziły - teraz trwa to już trochę dłużej i jest w coraz gorszym stanie.

Witam!

Pana dziewczyna cierpi na napady lęku. Jej sytuacja mogła pogorszyć się, kiedy dowiedziała się o pogłębieniu się wady wzroku. Warto, żeby skonsultowała się z psychologiem i zaczęła pracować nad swoimi lękami.

Może ją Pan uspokoić i powiedzieć, że do szpitala nie kieruje się wszystkich i raczej unika się hospitalizacji pacjentów. Natomiast nad obecną sytuacją da się pracować w komfortowych warunkach, w gabinecie psychologicznym. Dziewczyna będzie mogła poprawić swój stan, poznać przyczynę lęków oraz nauczyć się panować nad nimi i odpowiednio reagować w stresujących sytuacjach.

Może ją Pan zachęcać do takich działań i pomagać jej przezwyciężać swoje słabości. Bardzo istotne jest, by dawał jej Pan wsparcie i zrozumienie. Wtedy proces powrotu do równowagi będzie łatwiejszy.

Pozdrawiam