Morfologia krwi - przekroczone niektóre parametry

Witam. Mam na imię Marta, skończyłam 33 lata. Proszę o zinterpretowanie moich wyników krwi. Czy niekóre przekroczone normy są powodem do niepokoju? OB 3/6, WBC 7.53, RBC 5.05, HGB 16, HCT 46.5, MCV 92.1, MCH 31.7, MCHC 34.4, RDW-SD 40.3, RDW-CV 12.3, PLT 186, PDW 17.7, MPV 13.3, P-LCR 53.9, PCT 0.25. Dodam tylko, że miewam problemy z sercem, (niedotlenienie widoczne tylko na EKG + tachykardia). Zażywam lek, ale ostatnio biorę go tylko od czasu do czas. Ppalę papierosy, ok. 1 paczka dziennie. Nie mam czasu chodzić po lekarzach, a chciałabym wiedzić, czy takie wyniki krwi mogą być niepokojące. Dziękuję bardzo.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki w chwili obecnej nie są niepokojące. Warto jednak pamietać, że same wyniki badań dodatkowych nie świadczą o zdrowiu człowieka. Zauważywszy niepokojące, nietypowe objawy zawsze należy udać sie do lekarza rodzinnego, gdyż podstawą każdej diagnostyki i oceny stanu zdrowia jest wywiad i badanie lekarskie. Ponadto, zważywszy na Pani obciążenia i nawyki, konieczna jest okresowa kontrola stanu zdrowia. Oprócz badania morfologii krwi należy kontrolować co najmniej lipidogram, poziom glukozy, elektrolity w surowicy, EKG oraz RTG klatki piersiowej. Wyniki należy pokazywać lekarzowi rodzinnemu, ponieważ pełna interpretacja wymaga uzupełnienia o wymienione powyżej elementy oceny stanu zdrowia.

Pozdrawiam