Nadciśnienie tętnicze a prawdopodobieństwo rzucawki ciążowej

Witam mam 30 lat choruje połowę życia na nadciśnienie w pierwsza ciąża skończyła się rzucawką teraz mimo zażywania leków też skacze mimo że jestem dopiero w 12 tygodniu ciąży miewam 180-110 do tego mam nie domykanie jakieś zastawki .Zażywam isoptin 80 i dopegyt 3 razy dziennie lekarz kardiolog powiedział ze sama mam zwiększać sobie dawkę leków do 6 dopegytów na dobe. Chciałam zapytać jakie jest prawdopodobieństwo kolejnej rzucawki i czy w moim przypadku czeka mnie cesarskie cięcie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobieństwo jest duże, ze względu na obciążenia z wywiadu chorobowego. Wszystko uzależnione jest od odpowiedniego leczenia.