Nadmierne wydzielanie śluzu - czy to były dni płodne?

Witam, mam córeczkę 10-miesięczną. Z racji tego, że nie ssie smoczka, do dziś mamle cycusia, już tylko 2 razy (po obiedzie do snu i wieczorem do zasypiania), dwa razy dziennie mamle od 1,5 tygodnia. Właśnie od tego czasu miałam śluz. Dodam, że przez te 10 miesięcy nie było i nie ma żadnego śluzu, nic takiego nie było, suchutko. W niedziele czyli 5.12.2010 śluzu było bardzo dużo, jak siusiałam to również wylatywał. W ten właśnie dzień współżyliśmy z mężem, bo staramy się o drugie maleństwo. Mam pytanko do was, czy to były w ogóle moje dni płodne? Czy była to owulacja? Potem 6.12. śluzu było troszeczkę, we wtorek sucho i z wtorku na środę obudziłam się, bo znowu śluzu było bardzo dużo. Sama nie wiem jak to rozumieć. Co sadzicie?

Witam serdecznie,

Po porodzie owulacja nie musi być związana z wystąpieniem miesiączki. Dlatego też kobiety nie mają jeszcze miesiączki po porodzie, a mogą zajść w ciążę.

Na początku cyklu śluz jest mętny i lepki. Następnie w miarę upływu dni staje się mętny, śliski i przejrzysty. Wreszcie przybiera konsystencję białka jaja kurzego. Wówczas dochodzi do jajeczkowania. Wynika z opisu, że Pani ma cały czas śluz płodny.

Pozdrawiam