Napady paniki u 36-latka

Dostałem po dłuższym okresie napadu paniki. Przyspieszone bicie serca i tak jakbym miał zaraz zemdleć lub upaść. Odczuwam bóle w klatce piersiowej chociaż za każdym razem ekg i usg wychodzi Ok. I lekaz mówi że ma sie na życie a nie umieranie. Ogólnie boje sie że za chwile coś mi sie stanie nie mówiąc już o tym że znów dostanę ataku paniki. Nawet do centrum handlowego gdzie to sie stało nie chce jechać.

.odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam

Jeśli nie ma przyczyn w Pana zdrowiu fizycznym, prawdopodobnie są to objawy trudności o podłożu emocjonalnych, związanych z lękiem. Z Pana wypowiedzi rozumiem, że takie sytuacje miały miejsce już wcześniej. Proszę pomyśleć o psychoterapii, która może Panu skutecznie pomóc zarówno w poprawie obecnego samopoczucia, jak i w tym, żeby zmniejszyć ryzyko nawrotów.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Binder

Witam,

myślał Pan o skorzystaniu z konsultacji u lekarza psychiatry, leczenie farmakologiczne może poprawić Pana samopoczucie. Zachęcam także do psychoterapii, która pomoże wypracować sobie sposoby radzenia w sytuacji lęku.

Pozdrawiam
Ewa Czernik