Napoje energetyczne w diecie 14-latki

Czy mojej 14-letniej siostrze może się coś stać gdy będzie piła przez 2 tygodnie napój energetyczny i nic poza tym ? Tzn. 250 ml na cały dzień ale będzie jadła posiłki. Czy może się jej coś stać ?

Witam,

Napoje energetyczne to nic zdrowego a szczególnie w tak młodym wieku. Zdecydowanie odradzałabym picie tego typu płynów. Proszę przekonać siostrę, aby sięgała po czystą wodę mineralną, świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne czy zieloną bądź czerwoną herbatę.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk