Naprężenia ciała i wzmożone napięcie mięśniowe

Jak moge sie z tego sam wyleczyć mam, f.44.4 , F20.0, f34.8 . , czesto leżałem w szpitalach psychiatrycznych, pochodze z małego miasteczka gdzie nie ma nic,a w szpitalu nie chcą podjąc ze mną psychoterapii,napręża mnie i wygina ,nie moge prawie siedzieć ,chodzić ani leżeć. Miałem w 2012 roku zabiegi" EW" ,które nic nie dały,lekarz kieruje mnie do Drewnicy szpital. Jak moge sie wyleczyć chociaż z tych naprężeń i z tego żeby ,mnie nie wyginało,żebym mógł chodzić normalnie???

Dzień dobry,

po pierwsze należy zrobić kompleksowe badania, aby wykluczyć podłoże somatyczne i zmiany neurologiczne. Jeśli wszystko będzie w porządku, to dobrze jest się udać wtedy do lekarza psychiatry, aby przepisał leki zmniejszające objawy choroby i podjąć psychoterapię długoterminową. Nie wykluczone, że będzie konieczna okresowa hospitalizacja, ale w przypadku schizofrenii, zaburzeń afektywnych i dysocjacyjnych czasami samo leczenie ambulatoryjne (poza szpitalem) może nie być wystarczające. Ze swojego doświadczenia mogę polecić psychoterapię w paradygmacie psychodynamicznym oraz uczestnictwo w warsztatach terapii zajęciowej lub dziennych ośrodkach pobytu. To może w znacznym stopniu wspomóc powrót do zdrowia.

Pozdrawiam.
Adam Zajączkowski

Witam,

wyobrażam sobie, jak trudno jest Panu radzić sobie z objawami, które Pan opisuje, jak ciężko jest poszukiwać pomocy by znaleźć przyczynę dolegliwości.
Myślę, że warto byłoby zacząć od diagnostyki endokrynologicznej/neurologicznej (wykluczenia tężyczki i innych problemów zdrowotnych).
Jeśli diagnostyka medyczna nie wyjaśni przyczyn objawów które tak utrudniają Panu życie, warto kontynuować leczenie u lekarza psychiatry i psychoterapeuty w rejonowej poradni zdrowia psychicznego (świadczącej w/w pomoc w ramach kontraktów na nfz)

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571