Naświetlanie po radykalnej operacji prostaty a operacja przepukliny pachwinowej

jestem po radykalnej operacji prostaty w sierpniu 2014.od tygodnia zabolalo mnie w lewej pachwinie.lekarz chirurg stwierdzil przepukline i nalezy ja zoperowac.poniewaz na 5.XII.2014 mam wizyte o oznaczenie/bo bede mial naswietlania po operacji prostaty/ mam pytanie co powinienem zrobic pierwsze,a wiem ze i jedno i drugie jest niebezpieczne.moj onkolog wyznaczyl mi naswietlania na styczen,a teraz jest na urlopie.nie wiem co robic

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - na Pana miejscu wykonałbym najpierw zabieg przepukliny - jest wykonywany laparoskopowo, z wszyciem siatki, w dni następnym jest Pan w domu, pełna sprawność po 2 tygodniach.
Pozdrawiam serdzecznie Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg.

Jeśli przepuklina nie więźnie , uważam , że najpierw należy dokończyć leczenie prostaty. Ale to nie ja na odległość lecz chirurg , który badał Pana i kieruje na operację przepukliny powinien skonsultować się z onkologiem i podjąć decyzję , zż