Nawracające afty w jamie ustnej

Co kilka miesięcy tworzą mi się afty w buzi. Co zrobić, aby zapobiec przyczynie, a nie leczyć skutki. Czy zażywanie jakichś witamin lub stosowanie pasty do zębów Ajona, mogą pomóc.

Proszę Pana nawracające afty mogą być skutkiem nieodpowiedniej higieny jamy ustnej, alergii, złych nawyków żywieniowych np jedzenia nie umytych owoców i warzyw albo mechanicznymi podrażnieniami jamy ustnej. Podał Pan zbyt mały informacji, by wskazać na chociaż jedną z tych przyczyn. Zalecam wizytę u stomatologa, który przeprowadzi pełny wywiad lekarski.