Nawrót hemoroidów po miesiącu od gumkowania

Witam czy normalnym zjawiskiem jest że po miesiącu od gumkowania hemoroidów one się znowu pojawiają? Fakt że miałem często zaparcia ? A dziś znów ślady krwi . Wczoraj wypiłem 3 piwa może mieć to coś wspólnego? Co zrobić żeby je zaleczyc do końca mam 23 lata i strasznie mi zmniejszają komfort życia

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza proktologa. Po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.