Neuropatia ruchowo-czuciowa a oczy

Czy neuropatia ruchowo-czuciowa ma wplyw na oczy i jakie sa dolegliwosci jesli chodzi o wzrok

Magdalena Mroczek

Witam, to zalezy jaki jest czynnik wywołujący neuropatię. Jeśli jest to np. cukrzyca może dojść do zmian w siatkówce i naczyniówce lub zaćmy. Jeśli są to choroby z grupy dziedzicznych neuropatii czuciowo ruchowych to nie wpływają one raczej na wzrok. Przy polineuropatii alkoholwej moze dojść do symetrycznego spadku ostrości wzroku z towarzyszącymi zaburzeniami widzenia barwnego.

Aleksander Ropielewski

To zależy czy nerwy unerwiające ruchowo i czuciowo są objęte procesem chorobowym. Objawami może być opadanie powieki, drżenie gałek ocznych przy wykonywaniu skrajnych ruchów oraz zaburzenia czucia oka powiek i okolicy oczu.