Nie umiem sobie poradzić z płaczem! Nikt mnie nie rozumie

Mam 16 lat. Jestem uczennicą gimnazjum. I mam bardzo duży problem. Od ok. roku wszystko mnie denerwuje, zaczynając od rodziny, kończąc na chłopaku, z którym jestem 3 lata. Nikt sobie już ze mną nie radzi, wciąż zapłacze, wszystko mnie denerwuje i wszystko załatwiam płaczem. Każdy mi mówi, że mam zacząć się leczyć. Nikt mnie nie rozumie, mało co mi wychodzi. Właśnie, tylko o tym pisze i już płacze. Nie wiem co robić. Nieraz mam myśli samobójcze, lecz wiem, że do czynów nie dojdzie. Nie mam aż tyle siły. Pomoże!

Pytanie zadane 25-04-2010r. o 22:20
mgr Joanna Żur-Teper porady udziela mgr Joanna Żur-Teper

psycholog, seksuolog, psychoterapeuta.

Porada eksperta

Witam,
problem, który opisałaś może mieć kilka przyczyn i należałoby zbadać każdą z nich. Po pierwsze Twoja nadmierna płaczliwość może wynikać z zachwiania prawidłowej równowagi między hormonami, dlatego ważne jest to, żebyś poszła do lekarza ogólnego i opisała mu swoje dolegliwości. Drugim powodem może być depresja, jednak nie mogę postawić takiej diagnozy bazując tylko na Twoim liście, konieczna może być wizyta u lekarza psychiatry, który po przeprowadzeniu niezbędnych badań udzieli Ci pomocy. Myśli samobójcze, które się pojawiają również mogą wskazywać na depresję, ponad to w żadnym wypadku nie należy ich bagatelizować.
Płacz jest naturalną reakcją na smutek czy bezradność, jednak kiedy dominuje w naszym życiu może utrudniać relacje z otoczeniem oraz sprawne funkcjonowanie w życiu codziennym. Jeśli objawy opisane przez Ciebie utrzymują się od roku warto sprawdzić jaka jest przyczyna.
Pozdrawiam serdecznie
 

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Psychologia »

Komentarze (2)

Wyloguj
~Majka12131
~Majka12131

Mam problem, już prawie od roku się tnę, nie wiem co zrobić jak przestać. Kompletnie się uzależniłam. Nie wiem co robić. Pomóż!

Odpowiedz
~Anetka1567
~Anetka1567

Ja też się cięłam .. na ręce mam ponad 30 blizn.. ( na jednej). Zawsze kiedy było źle, smutno żyletka pomagała.. jedna łza-jedno cięcie. Trwało to długo. Za długo.. a jednak przestałam. Od ok. roku się nie tne. Fakt, gdy jest źle biorę żyletkę w dłoń i tylko na nią patrze. Nie mogę zaprzeczyć, że mam ochotę zrobić parę sznytów, ale się powstrzymuje. Pomógł mi chłopak. Powiedział, że za każdym razem, gdy zobaczy u mnie bliznę, to on potnie się bardziej, a tego nie chce. Wiem, że moje problemy go martwią, więc walczę z nimi. Myślę, że powinnaś powiedzieć sobie NIE ! Pomyśl o tym jak oszpecasz swoje ciało, gdy pójdziesz na basen chłopcy będą mieli oglądać Twoje blizny, czy piękne ciało? Będzie to trudne, tak od razu zrezygnować, ale mam nadzieje, że Ci się uda. :)

Odpowiedz

Porady ekspertów

Jak poradzić sobie z problemami?

Witam! Mam 19 lat, jestem tegoroczną maturzystką, a jednocześnie strzępkiem nerwów....

mgr Joanna Żur-Teper Porady udziela mgr Joanna Żur-Teper psycholog, seksuolog, psychoterapeuta.
Jak mu pomóc? Jak odblokować jego serce?

Poznalam wspanialego faceta ,pokochalam go z wzajemnoscia. Jednak on nie chce byc ze mna poniewaz...

mgr Paulina Stolorz Porady udziela mgr Paulina Stolorz mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
Proszę o pomoc! Dowiedziałam się, że moja mama ma raka

Dowiedziałam się, że moja mama ma raka, przez 2 tyg. miałam histerię, biegunkę nerwową, nie...

lek. Paweł Gosek Porady udziela lek. Paweł Gosek psychiatra, pracuje na Oddziale Chorób Afektywnych II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Problem z panowaniem nad emocjami

Od dłuższego czasu czuję się beznadziejnie. Potrafię cały dzień płakać, wydaje mi się, że nic...

lek. Zofia Antosik Porady udziela lek. Zofia Antosik psychiatra w oddziale chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
Co mam zrobić?

Witam serdecznie!!! Nigdy tego nie robiłam, ale może to i błąd... mam poważny problem ze sobą,...

lek. Zofia Antosik Porady udziela lek. Zofia Antosik psychiatra w oddziale chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
Jak mam sobie z tym radzić?

Witam, od pewnego czasu nie widzę sensu w swoim życiu, tzn. nie widzę w nim perspektyw na przyszłość...

lek. Zofia Antosik Porady udziela lek. Zofia Antosik psychiatra w oddziale chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
Problemy z kontrolowaniem emocji

Witam! Z tego, co widać, chciałabym się doradzić w pewnej sprawie. Mam 15 lat i jestem dziewczyną....

lek. Zofia Antosik Porady udziela lek. Zofia Antosik psychiatra w oddziale chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij