Nieregularne miesiączki a możliwość zapłodnienia

Witam, 13 września odbyłam stosunek jednak partner nie skończył we mnie. Aczkolwiek z obawy poszłam 16.09 do ginekologa, przepisał mi tabletkę 120h po. Okres dostałam 18.09. Moje miesiączki są nieregularne, ale przez ostatnie 3 miesiące cykl wynosił ok. 23 dni (nie więcej, nawet mniej! nawet zdarzyło się 16 dni). Dzisiaj mija 23 dzień od ostatniej miesiączki. Moje pytanie brzmi czy po zażyciu tabletki 120h po i pomimo tego, że miałam okres 2dni po tym, mogę być w ciąży??

Elżbieta Rhone

Witam,
teoretycznie istnieje ryzyko ciąży zawsze, jednak jest ono niewielkie. Po zażyciu tabletki "po" gospodarka hormonalna może być zaburzona, wystąpienie kolejnej miesiączki może być znacznie opóźnione.