Nieregularne stosowanie tabletek Sylvie 20 a możliwość ciąży

Witam. Mam pytanie: Wczoraj tj.8 maja odbyłam stosunek z partnerem, biore tabletki antykoncepcyjne Sylvie 20 od ok. 2 miesięcy , ale zdarza mi się brac je w nie regularnych godz. z jedna przerwa na okres a dodatkowo zabezpieczamy się prezerwatywą ale niestety (prezerwatywa pekła) czy istnieje prawdopodobieństwo że mogłam zajść w ciąże,?? Byłam bym wdzięczna za odpowiedz.

Lek. Katarzyna Szymczak

Zależy jak bardzo nieregularnie przyjmuje Pani tabletki, kila godzin róznicy nie powinno mieć wpływu na poziom antykoncepcji.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Tak istnieje takie ryzyko. Niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji.