Nierówne proporcje ciała a dieta

Witam, Chciałabym wiedzieć dlaczego jeśli chudnę to bardzo szybko a jeśli tyję to też szybko najbardziej w okolichach brzucha i piersi, pleców oraz ramion, nogi pozostająstosunkowo chude. Czy jest jakaś dieta, która wyrówna moje proporcje czy tylko ćwiczenia? pozdrawiam Agnieszka

Witam,

Prawdopodobnie ma Pani budowę jabłka, tzw. typ androidalny co oznacza, że zbędna tkanka tłuszczowa będzie odkładała się właśnie w okolicach wypisanych przez Panią.
Muszę Panią zmartwić ponieważ nie ma diety, która wyrównałaby dysproporcje w rozkładzie tkanki tłuszczowej.
Nasz organizm w trakcie odchudzania sam wybiera sobie okolice z której "pobierze" do spalania tłuszcz.

Jeśli chciałaby Pani zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej potrzebne są dwa elementy: dieta i aktywność fizyczna.

Natomiast w jednoczesnym gubieniu kilogramów i rzeźbieniu, tak pożądanych u jabłek, górnych partii ciała pomogą jedynie ćwiczenia ukierunkowane na poszczególne partie mięśniowe.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
www.activ-diet.pl