Nietolerancja laktozy u 9-letniego dziecka

Witam Pana doktora.W tamtym roku byłam u pana na oddziale z 9 letnią córką . Miała robione badanie WTO , USG i gastroskopię. Wynik gastroskopii - Fragmenta mucosae duedeni normalis. Z WTO wyszło że nie toleruje laktozy. W USG wszystko ok. Miałyśmy zastosować bezlaktozowa dietę. Jednak jest to bardzo ciężkie i nie do konca nam to sie udaje. Zauważyłam że córkę boli brzuch po każdym posiłku nawet bez laktozowym. brzuch boli odrazu w trakcie jedzenia,córka ma też mdłosci. Czy to tylko laktoza?

Aleksander Ropielewski

Konieczna jest całkowita eliminacja laktozy z diety, aby móc zaobserwować jej pełne efekty. Jeżeli, tak jak Pani pisze, macie problem z wyeliminowaniem laktozy z diety objawy mogą występować mimo ograniczenia laktozy w spożywanych pokarmach. Zdecydowanie należy dążyć do całkowitej eliminacji laktozy z diety.