Niskie HCG w pierwszym miesiącu ciąży

Ostatnia miesiaczka 15.04.2010 (cykle bardzo nieregularne). Inseminacje miałam 29.04.br, a 12.05.br zrobiłam betę HCG, wynosiła 48,46, powtórzyłam bete 15.05.br i wzrosła do 144,5. Obawiam się, czy nie jest to za niska wartość bety?
Bardzo czekaliśmy na ciążę.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Wartości, które Pani podaje, mieszczą się w normie. Jednak nie wartość bezwzględna jest miarodajna, lecz dynamika jej wzrostu. W Pani przypadku doszło do potrojenia stężenia betaHCG w ciągu 3 dni. To bardzo dobrze rokujący wynik! Proszę więc nie martwić się na zapas. Póki co, wszystko przebiega prawidłowo.
Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!