O czym mogą świadczyć uderzenia gorąca charakterystyczne dla okresu klimakterium?

Szanowni Państwo, uprzejmie proszę o zdiagnozowanie moich dolegliwości. polegających na: utrzymujących się od 23 lat uderzeniach gorąca, charakterystycznych dla okresu klimakterium, Jestem obecnie kobietą 71. letnią. Uderzeń takich mam od 8 - 10/dobę. Zaznaczam, że w przeszłości stosowałam HZT co dawało mi pewną ulgę, ale nie niwelowało przypadłości. Obecnie zażywam leki regulujące ciśnienie (Noliprel 1tabl/dn) oraz hormony tarczycy w związku z jej niedoczynnoscia ( Euthyrox N25 1tabl/dn). Zażywane leki dają pożądany efekt. Okresowo zażywane fitohormony roślinne nie przynoszą żadnej ulgi. Dotychczasowe konsultacje z internistyczne, ginekologiczne i endokrynologiczne nie wskazały na przyczynę problemu. Liczę na wnikliwe rozpatrzenie problemu, diagnozę i podanie sposobu leczenia, który przyniósłby mi upragnioną ulgę. Barbara

Ma Pani nawrót objawów klimakterium wcale nie taki rzadki !!!!
1. problemem jest ocena bezpieczeństwa HTZ w Pani przypadku
2. problem może rozwiązać tylko niskodawkowa terapia estrogenowa = najbezpieczniejsza