O czym może świadczyć ból przy prawej łopatce?

Dzień dobry Od ponad tygodnia odczuwam ból przy prawej łopatce. Ból nie znika, mam wrażenie jakby skóra była w tym miejscu bardzo delikatna, boli prży poruszaniu i przy otwarciu odzieżą trochę przypomina ból pleców jak przy grypie. Wcoraz zaczął mu towarzyszyć bol w piersi pulsujacy i z prawej strony klatki piersiowej. Po smarowałam skórę przy łopatce woltarenem ale nie odczuwam ulgi. Dziękuję za odpowiedź.

Proponowałabym wykonanie USG jamy brzusznej z oceną pęcherzyka żółciowego. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.