O czym świadczą zaburzenia mowy w depresji?

Czy to normalne że w depresji chory sepleni nie może mówić twarz i ciało mu sztywnieja?leży od kilku lat,leczy się lekami i psychoterapia.mimo lepszego humoru,optymizmu,nadal nie może nic zrobić,bo leci z nóg.ostatnio po kąpieli dostał mdłości i drgawek.ledwo wstanie i się pogarsza.badania krwi ok,anemii brak.czasem traci czucie i nie może ruszyć noga,ma wytrzeszczone oczy,przelewanie w brzuchu,czuje dziwne zapachy,mroczki ma,zaniki pamięci.jakie badania zrobić bo te objawy są dziwne?

Opisywane objawy nie są typowe dla depresji, chociaż objawy psychosomatyczne mogą być różne. Proponuje wizytę u neurologa, który zleci dodatkowe badania i na ich podstawie stwierdzi skąd się biorą te problemy. Być może będzie konieczna dalsza diagnostyka, np. psycholog, psychiatra, neurologopeda. Proszę nie bagatelizować problemu i wybrać się do specjalisty.
Pozdrawiam