O czym świadczy torbiel maziówkowa lewego stawu międzykręgowego L3/L4?

Mężczyzna 47 lat. Badanie MR kręgosłupa LS. W trzonie kręgu Th12 zmiana ogniskowa owalna, średnicy ok. 10mm wykazująca cechy częściowego tłumienia sygnału w obrazach T2 zależnych fs, najpewniej naczyniak. Torbiel maziówkowa lewego stawu międzykręgowego L3/L4 o wymiarach ok. 10x6x6mm. Tendencja do poziomego ustawienie kości krzyżowej. Wszystkie krążki międzykręgowe w odcinku wykazują cechy zaburzeń ich uwodnienia, na poziomach Th12/L1 oraz L1/L2 z obniżeniem wysokości przestrzeni międzytrzonowych

Lek. Tomasz Budlewski

I jakie są dolegliwości ? Jaką pracę Pan wykonuje? Jakiś sport?