O czym świadczy wynik gastroskopii?

Wynik gastroskopii, Proszę o przetłumaczenie gastroskopii. Przełyk jest prawidłowy. Tuż nad wpustem pojedynczy ubytek błony śluzowej dł do 5 mm, nie obejmujący odległości między dwoma sąsiadującymi fałdami. Linia Z znajduje się na wysokości błony śluzowej żołądka. Żoładek jest podatny na insuflację powietrzem , zawiera jeziorko śluzowe. Błona śluzowa dna żoładka jest prawidłowa, trzonu i antrum jest zaczerwieniona, granulowana. Odźwiernik jest symetryczny. Opuszka i część pozaopuszkowa dwunastnicy są prawidłowe.

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik należy interpretować łącznie z pana obrazem klinicznym (objawami, celem badania). Najlepiej w tym celu udać sie do lekarza prowadzącego. Opis może świadczyć o nadżerce błony śluzowej.