Objadanie się podczas zdenerwowania

mam 39 lat , chorobę hashimoto i 143 kg wagi przy 160 cm wzrostu potrzebuję skutecznej pomocy bo kiedy coś mnie wkurzy a zdarza się to często objadam się czym popadnie kiedyś kiełbasą teraz słodkimi plackami z masą proszę o pomoc. A.M

Witam serdecznie,

oprócz dobrze dopasowanej diety (najlepiej połączonej z wykluczenie produktów, które wywołują u Pani nietolerancje pokarmowe) konieczna jest pomoc psychologa, który rozwiąże problem kompulsywnego jedzenia.

Samemu trudno tu będzie sobie poradzić.
Pozdrawiam
Ewa Ceborska

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

proszę zgłosić się do lekarza POZ po skierowanie do dietetyka, ewentualnie konsultację z lekarzem bariatrą.

Pozdrawiam serdecznie

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie!

Mam nadzieję, że jest Pani pod stałą opieką lekarza specjalisty. Dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia niezbędne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu hormonów tarczycy w organizmie.
W Pani przypadku należałoby już rozważyć udanie się po pomoc do specjalisty dietetyka, który pomoże Pani w procesie odchudzania oraz pracy nad nawykami żywieniowymi. Proszę pamiętać, że otyłość jest chorobą, która ma poważne konsekwencje zdrowotne.

Pozostaję do dyspozycji,
pozdrawiam!

Monika Frank, Dietetyk
http://poznan.mojdietetyk.pl/