Obniżony poziom płytek krwi u 21-latka

Niski stan Płytek Krwi który regularnie spada. Około rok temu miałem płytki na poziomie 123 tyś/ul udałem się do hematologa po 3 miesiącach miałem już 117 tyś/ul na następnej wizycie miałem 107 tyś/ul i lekarz powiedział zeby się nie przejmować. tydzień temu zrobiłem badania i pytki mam na poziomie 98 tyś/ul i nie wiem co robi. Ostatnio zaczęła mnie boleć głowa oraz "ból kości" oraz zmęczenie. Proszę o poradę

Aleksander Ropielewski

Opisane objawy wskazują na konieczność pogłębienia diagnostyki, należy rozważyć biopsję szpiku kostnego.