Obrzęk palców po urazie

witam ,mialem pewien incident w pracy ..mianowicie palce te zostaly wygiete a raczej szarpniete w druga strone niz podczas zamykania dloni ...oczywiscie bylem w szpitalu pani zrobila rtg I stwierdzila ze nic nie jest zlamane...minelo ponad 1miesiac a obrzek przy pierwszej czesci palcow od dloni jest opuchniety przy kosci nabrzmialy I jak juz wspomnialem nie moge ich zgiac cos jakby blokowalo w kosci..
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia struktur niewidocznych w obrazie RTG. Proszę udać się do specjalisty ortopedy. Lekarz po zbadaniu oraz zleceniu badań dodatkowych będzie mógł wdrożyć odpowiednie postępowanie. Do poradni ortopedycznej w ramach NFZ konieczne jest skierowanie.

Istnieje możliwość uszkodzenia tkanek miękkich w czasie takiego urazu (np. więzadeł). Jeżeli obrzęk się utrzymuje może być pomocne badanie usg ale warto również skonsultować się lekarzem zajmującym się urazami rąk.