Obwód brzucha 84 cm u 13-latka

mam 13 lat moj obwod pasa to 84 cm a klatki pier. 81 waze 49 a wzrost 150. no moze ok ale czemu koledzy w moim wieku sa tacy chudzi a ja mam wystający brzuch
13 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Przyczyna może być niewłaściwy styl życia. Proponuję zwiększyć aktywność fizyczną, spożywać posiłki regularnie, unikać żywności typu fast food, słodzonych napojów, słodyczy, słonych i kalorycznych przekąsek, a zamiast tego zwiększyć spożycie warzyw i owoców, chudego mięsa i ryb oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych. Warto też w swojej aktywności fizycznej skupić się na ćwiczeniach wykorzystujących mięśnie partii brzucha - to wpłynie na redukcję tkanki tłuszczowej w tej okolicy.

Witam serdecznie,
Nie masz co prawda nadwagi, jednak siatki centylowe wskazują, że Twój wzrost znajduje się pomiędzy 10 a 25 centylem (co oznacza, że 25% chłopców jest niższych od Ciebie), natomiast waga pomiędzy 50 a 75 centylem (co oznacza, że 50-75% chłopców waży mniej). Idealnie jest, waga i wzrost przebiegają w tych samych kanałach centylowych - wtedy sylwetka jest najbardziej proporcjonalne. Myślę że gdyby udało Ci się zrzucić kilka kilogramów, brzuch wyglądałby lepiej. W tym celu warto zrezygnować z fast foodów, słodkości i słodkich napojów oraz podejmować regularny wysiłek fizyczny. Dodatkowo znajdujesz się w okresie dojrzewania i masz przed sobą tzw. skok pokwitaniowy polegający na tym że po prostu urośniesz. Bardzo możliwe że okres szybkiego wzrostu "wyciągnie Cię" i zmieni sylwetkę na szczuplejszą. Pozdrawiam.

Witaj. To w których miejscach ciała dana osoba tyje to często predyspozycje genetyczne. Jedni w udach, inni w brzuchu, inni całościowo itd. A co do wyglądu, czy ktoś jest szczupły czy nie, to zależy od poziomu metabolizmu danej osoby. Osoby z podwyższonym poziomem metabolizmu będą raczej szczupli, z obniżonym będą mieli tendencje do tycia.