Odchudzanie - co mam zrobić?

Witam, Mam taki problem -  mam 15 lat, wzrost 175 a moja waga to 68. Mimo, że moje BMI jest w porządku, jestem gruba! Najbardziej nie lubię swojego brzucha, Jest strasznie tłusty, tak samo jak moje uda. Gdy patrze w lusterko, to płakać mi się chce. Próbowałam różnych diet, ćwiczeń, ale nie dałam rady, po kilku dniach znowu było opychanie się jedzeniem. A teraz w tym okresie jestem ciągle bardzo głodna. Nie wiem już co mam robić, nie chce być gruba!

Witam,

Jesteś w okresie dojrzewania i aktywnego wzrostu, dlatego to normalne, że odczuwasz zwiększone łaknienie. Mimo to jeśli będziesz się odżywiała regularnie, co 2-3 godziny, dostarczała małe porcje pożywienia nie powinnaś odczuwać tzw. wilczego głodu. Posiłki musza być lekkie i zdrowe. Nie powinnaś jeść produktów typu fast-food, słodyczy, słodkich, gazowanych napoji czy słodkich bułek. Ogranicz ilości zjadanego pożywienia, a kiedy masz na „coś” ochotę wybieraj warzywa lub owoc. Więcej informacji znajdziesz w pomocnych artykułach http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego zamiast się odchudzać zacznij ćwiczyć. Wykonuj ćwiczenia właśnie na te partie ciała, na których jest największe nagromadzenie tkanki tłuszczowej: brzuch i uda. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.