Odstawienie leków antydepresyjnych z powodu skutków ubocznych

Witam wszystkich Od 9 miesięcy moj psychiatra przepisuje mi przeróżne tabletki antydepresyjne. Po żadnych nie czułam sie lepiej. Chce juz z tym skończyć bo efekty uboczne sa okropne. Jak moge z nich zejść bez nabawienia sie zespołu serotoninowego czy czegoś innego?

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest stopniowe zmniejszanie dawki leku. Najlepiej jest to zrobić pod kontrolą lekarza. Może to potrwać kilka miesięcy.

Magdalena StusiĹska

Leków nie należy odstawiać gwałtownie- dawkę należy redukować stopniowo i konsultując się z lekarzem psychiatrą.