Odsunięcie od zabiegu z powodu braku szczepienia

Szpital teoretycznie nie ma prawa odmówić wykonania zabiegu bez ważnych badań WZWB.Praktycznie ,wczoraj zostałam odeslana do domu.Przyjęto mnie na oczekiwany zabieg. Po kilku godz pobytu i wykonaniu badan,wydano wypis z info,ze została odsunięta od zabiegu z powodu braku szczepienia o kazano jechać do domu. Pozdrawiam szpital nr 3 w Tarnowskich Górach.I jak się ma do tego prawo i obowiązujące przepisy dotyczące szczepień?

Witam. Jeżeli nie jest to zabieg nagły i ratujący życie szpital ma prawo odmówić jego wykonania w przypadku gdy pacjent nie zastosuje się do wytycznych placówki obowiązujących przed operacją - w tym przypadku szczepienia przeciwko wzwb. Proszę pamiętać że takie szczepienie stanowi przede wszystkim ochronę przed zakażeniem dla pacjenta.