Okres w czasie ciąży

Witam, mam 21 lat, ostatnią miesiączkę miałam 17 maja, następną powinnam dostać 10 czerwca, lecz spóźniła mi się dwa tygodnie. Zrobiłam test ciążowy, wynik był pozytywny. Aktualnie mieszkam w UK, poszłam do lekarza, kazał jeść kwas foliowy i mam omówioną wizytę z położną, lecz po dwóch tygodniach 25 czerwca dostałam okres. Czy może to oznaczać, że nie jestem w ciąży. Proszę o odpowiedź, bo nie wiem co zrobić, najbliższą wizytę mam 16 lipca.

Witam serdecznie!

We wczesnej ciąży mogą występować krwawienia i plamienia, które mogą być mylnie interpretowane jako miesiączka. Ich przyczyną mogą być między innymi zmiany hormonalne, choroby szyjki macicy, przyjmowanie niektórych leków, a nawet zwykłe przemęczenie i stres. Krwawienie w 1 trymestrze może być niestety również oznaką rozpoczynającego się poronienia. Dlatego zawsze w przypadku krwawienia z dróg rodnych podczas ciąży należy skonsultować się z lekarzem. Interwencja lekarska powinna być natychmiastowa, jeśli krwawieniom towarzyszy dodatkowo ból, uczucie ucisku w podbrzuszu, złe samopoczucie. Niestety bez przeprowadzenia bezpośredniego badania nie jestem w stanie zweryfikować co w Pani przypadku spowodowało krwawienie. Radziłabym jak najszybciej skorzystać z pomocy lekarza/położnej. Pozdrawiam