Opryszczka narządów płciowych w 13 tygodniu ciąży

Jesli teoretycznie mialabym opryszczke narzadow. Mysle ze nie chcaco dotknełam opryszki na ustach a pozniej narzad plciowy. Mam objawy swedzenie i zaczerwienie. Niestety ze wzgledu na swieta w pon mam wiZyte u lekarza. Czy cos grozi mojemu malenstwu w 13 tyg???

Lek. Tomasz Budlewski

Zakażenie dziecka przy opryszczce narządów płciowych może nastąpić podczas porodu. Proszę poczekać na wizytę. Oraz nie przyjmować leków bez kontaktu z lekarzem.

Magdalena StusiĹska

Teorytycznie- jeżeli faktycznie doszło do przeniesienia zakażenia ryzyko infekcji płodu istnieje- jednak jest ono bardzo małe. W poniedziałek lekarz oceni, czy doszło do infekcji narządów płciowych.