Opuchnięte oko i policzek po ukąszeniu przez osę

Witam, wczoraj w godzinach przedpołudniowych ukąsiła mnie osa w policzek pod okiem. Zrobiłam sobie okład z octu, została prawie niewidoczna opuchlizna. Dziś rano obudziłam się z opuchniętym okiem i policzkiem pod okiem. Czy to normalne ? Czy opuchlizna zejdzie ? Czy powinnam się zgłosić do lekarza ? Z tego co wiem , jesli ktoś jest uczulony, reakcja występuje natychmiast po ukąszeniu.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza, możliwe jest wystąpienie późniejszej reakcji.