Osobowość chwiejna emocjonalnie typ impulsywny

Zdiagnozowano u mnie zaburzenie osobowości (osobowość chwiejna emocjonalnie typ impulsywny) i cechy psychopatyczne. Mimo to w miarę "normalnie" funkcjonuję w społeczeństwie, tylko z rodziną mam konflikty. Na uczelni jestem VIP-em. Nie chcę być wariatem, chcę żyć normalnie w społeczeństwie. Czy jest to całkowicie uleczalne, czy do końca życia będę zaburzona?

WItam serdecznie, skoro jak Pani pisze, jest Pani w stanie jeszcze normalnie funkcjonować w społeczeństwie wydaję się to możliwe do wyleczenie.
Ewentualnie mógłbym się podjąć terapii po zawarciu uzgodnień dotyczących dyscypliny zachowań w stosunku do terapeuty, wypełniania zadań terapeutyczny i dotrzymywania
terminów. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Witam serdecznie,
Wspomina Pani o zaburzeniu osobowości w połączeniu z cechami psychopatycznymi. Sama jednak nie widzi Pani w swoim zachowaniu znacznych odchyleń. Należałoby się przyjrzeć problemowi bardziej dokładnie. Jeżeli chciałaby Pani polepszyć swoje funkcjonowanie, dobrym wyborem będzie skonsultowanie się z psychoterapeutą.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska